Zemin Kaplama İşlemleri Hangi Zeminlerde Yapılmalıdır ?

25 Eylül 2020 Cuma
Zemin Kaplama İşlemleri Hangi Zeminlerde Yapılmalıdır ?
Zemin Kaplama, hakkında merak ettiklerinizi sizin için derledik.

Zemin Kaplama İşlemleri Hangi Zeminlerde Yapılmalıdır ?

İşlem görmemiş ve standart zeminler belli bir süre içerisinde özelliğini kaybederek sorunlar ortaya çıkarmaktadır. Özellikle fabrika veya depo zeminlerinde çok kısa süre içerisinde normal zeminler bozularak sorunlar ortaya çıkarmaktadır. Sadece endüstriyel alanlarda değil, mağazalarda, otellerde ve insan trafiğinin yüksek olduğu zeminlerde de kısa süre içerisinde bozulmalar görülebilmektedir. Kristal Zemin kaplama uygulamaları tam olarak bu sorunlar çözüm olarak uygulanan işlemlerdir. Zemin kaplama işlemleri ile zeminin dayanıklılığı kolaylıkla artmaktadır. Aynı zamanda eğer istenirse estetik bir görünüm sağlanarak dekorasyon bütünlüğü de korunmuş olur. 

Endüstriyel Alanlardaki Zeminler Dayanıklı Olmalıdır.

Kristal Zemin Kaplama malzemelerinin asıl üretilme amaçlarının başında endüstriyel alanlarda kullanımdır. Gün içerisinde birçok aracın veya yükün trafiğine dayanabilecek bir zemin kaplama firmalar için oldukça karlıdır. Bunun nedeni ise standart zeminlerin sürekli bozulması ve tadilat işlemlerine ihtiyacı olmasıdır. Tadilat işlemleri sırasında ise fabrikadaki ya da depodaki tüm işlemlerin durdurulması gereklidir. Kristal zemin kaplama ile kaplanan zeminler oldukça uzun süre boyunca sorunsuz bir şekilde kullanılabilmektedir. Profesyonel ve tecrübeli ekipler tarafından yapılan zemin kaplama uygulamaları uzun yıllar boyunca tadilata ve tamire ihtiyaç duymaz.Bu noktada zemin kaplama ekibinin kaplama yapılacak zemini doğru ve detaylı bir şekilde incelemesi oldukça önemlidir. Alanın kullanımına göre seçilecek olan Kristal zemin kaplama çeşidinin doğru bir seçim olması için keşif yapılmalıdır. Keşif sırasında ne kadar malzeme kullanılacağı ve hangi çeşidin tercih edileceği belirlenerek kaliteli bir zemin kaplama yapılmalıdır.

Dayanıklı Olmasının Yanı Sıra Estetik Zemin Kaplama İle Zemini Güzelleştirin

Kristal zemin kaplama çeşitleri oldukça geniş bir seçeneğe sahiptir. Endüstriyel alanlarda kullanımın yanı sıra ilgi çekici renkler ve desenler ile mağazalarda ve ofislerde en çok tercih edilen zemin kaplama ürünü Kristal zemin kaplamalardır. Ofisinizde zemin kaplama uygulamaları ile odaklanmayı artıran renkleri zeminde uygulayarak çalışanlarınızın çalışma verimini yükseltebilirsiniz.  Aynı zamanda yemek ve çalışma alanlarını birbirinden farklı zemin kaplama uygulamaları ile ayırabilirsiniz. Kristal zemin kaplama uygulamalarının özelliklerinden bir diğeri ise hijyenik ve anti-bakteriyel malzemeler ile üretiliyor olmasıdır. Bu özelliğe sahip olması ile hastane ve okullarda zemin kaplama işlemleri oldukça fazla tercih edilmektedir. Uzun yıllar boyunca dayanıklılığını koruyan ve anti-bakteriyel zemin kaplama bu alanlarda ön plana çıkmaktadır.

Zemin Kaplama Yapılacak Zeminin İncelenmesi Nasıl Yapılır ?

Bir zemin kaplama işlemine başlanmadan önce ilk yapılması gereken işlem zeminde ve alanda detaylı bir keşif yapılmasıdır. Böylece profesyonel ekipler zemin kaplama sırasında neler yapılması gerektiğini belirleyeceklerdir. Aynı zamanda yapılacak keşif sırasında sizlere  Kristal zemin kaplama fiyatları da sunulacaktır. En uygun zemin kaplama fiyatları ile kaliteli bir hizmet için tecrübeli zemin kaplama ekipleri ile çalışmanız oldukça önemlidir.

Keşif sırasında eğer zeminde var ise çatlaklar ve sorunlarda belirlenmelidir. Zemin kaplama uygulamaları kesinlikle sert ve düzgün bir zemine yapılmalıdır. Doğru bir şekilde yapılmayan zemin kaplama işlemleri çok kısa süre içerisinde birçok sorun ortaya çıkaracaktır. Bundan dolayı keşif sırasında tüm sorunların ve çatlakların belirlenerek öncelik verilmesi gerekir. Yapılan zemin incelemesi sırasında eğer istediğiniz özel bir uygulama var ise bunu ekibe rahatlıkla iletmelisiniz. Zemin kaplama için keşif işlemleri bitirildikten sonra kısa süre içerisinde yapılan iş planına uygun bir biçimde işlemler başlatılmalıdır