Çim Halı Nedir? Avantajları Nelerdir?

24 Eylül 2020 Perşembe
Çim Halı Nedir? Avantajları Nelerdir?
Çim Halısı, hakkında merak ettiklerinizi sizler için derledik.

Çim Halısı Nedir?

Çim Halısı doğal çime alternetif olarak üretilmiş doğal çime oranla kullanım şartları birbirine eşdeğerdir. Kristal Zemin Kaplama Çim Halısını birçok alanda kullanım olanağını sizlere sağlamakla birlikte uzun ömürlü kullanımını sizlere sunar.

Çim Halısının Avantajları

  • Mevsim Şartlarından Etkilenmez.
  • Ortama Estetiklik Katar.
  • Kolay Yıpranmaz.
  • Ekonomiktir.
  • Uygulaması Kolaydır.
  • Sağlığa Zararı Yoktur.
  • Birçok Alanda Kullanım olanağı Sağlar.

Çim Halı Temizliği ve Bakımı Nasıl Olmalıdır?

Kristal Zemin Kaplama ​Çim Halıları; gübre, biçme, havalandırma gibi ekstra bir bakım istemediği için temizliğini yapmak hem zaman hem de maliyet açısından oldukça faydalı olacaktır. Tabii ki bu, suni çimin tamamen bakım gerektirmediği anlamına gelmez; sentetik çimin en iyi şekilde görünmesini sağlamak ve yaptırdığınız suni çimden en iyi şekilde yararlanmak için, düzenli temizlik ve bakım yapmanız gerekir.

Suni çim bakım işlemlerini ne sıklıkta yapmanız gerektiği, sizin kullanım durumunuz ile ilgilidir. Eğer evcil hayvanınız var, çocuklarınız sürekli olarak suni çim üzerinde oynuyorsa veya bölgede çok sayıda ağaç var, sürekli üzerinde antrenman yapılıyorsa daha sık temizlemeniz gerekecektir. Aynı zamanda rüzgarın fazla olduğu bölgelerde, toz miktarı da artacağı için suni çimin temizlenme sıklığı artacaktır.
Yağmurlu günlerde çimler herhangi bir müdahaleye gerek kalmadan temizlenebilir. Doğal çimler için yağmur büyük bir sorun olabilirken yapay çimler için aksine değildir. Profesyonel futbol sahası için de geçerli olan bu durumda, drenaj kanalları sayesinde yağmur suyu birikmesi gibi negatif bir durum yaşanmaz ve yağmurlu havalarda da futbol oynama fırsatınız olur.

Haftalık Suni Çim Bakımı

Bahçeye yapılan çim halı için haftalık, bir kezden az bir sulama yapmak yeterli olacaktır. Dekoratif çim, temizlerken; hortumla püskürtme yapmak; tozlar ve çim halı arasında biriken diğer küçük kalıntıların gitmesine de olanak sağlar.

Aylık Suni Çim Bakımı

Aylık olarak yapılan, daha kapsamlı bir çim halı bakımı; çimlerinizin yeşil, temiz ve daha sağlıklı görünmesini sağlar. Aylık suni çim bakımı; tozu, kiri, yaprakları ve diğer kalıntıları temizlemek için yeterli olacaktır. Esnek bir çim tırmık, sert kıllara sahip bir süpürge veya sert bir fırça temizleme sırasında işinizi görebilir. Çimlerinizi bu şekilde temizlemek, her ipin dik bir pozisyonda kalmasının önemli bir yoludur. Kristal Zemin Kaplama Çimlerinizi tamamen temizledikten sonra istediğiniz gibi dik durmadığını fark edebilirsiniz. Bunun önlemek için de süpürge veya fırça kullanarak çimleri düzeltebilirsiniz.